Serwis, naprawa i wymiana rozrusznika Lublin

Rozrusznik – urządzenie do uruchamiania silnika spalinowego. Najczęściej stosowanymi są rozruszniki elektryczne, choć spotyka się też pneumatyczne, jak i małe silniki spalinowe. 

Rozruszniki elektryczne są dziś najpopularniejszymi urządzeniami rozruchowymi. Co prawda coraz częściej ich miejsce zajmują silniki elektryczne układów hybrydowych, ale kres rozruszników jeszcze nie nadszedł i nie nadejdzie przez najbliższe lata.
Za napęd rozrusznika odpowiada silnik prądu stałego, który pobiera prąd bezpośrednio z akumulatora. Jest więc urządzeniem, które jak żadne inne potrzebuje sprawnej baterii, a ta jest najbardziej obciążona właśnie podczas rozruchu silnika. Warto o tym pamiętać, gdy coś się dzieje z rozrusznikiem. Dobrze też wiedzieć, że niesprawny rozrusznik może spowodować rozładowanie lub uszkodzenie akumulatora. Oto najczęstsze objawy związane z awariami rozruszników:
Przekręcam kluczyk i nic się nie dzieje :- To wbrew pozorom częsta awaria, jednak niekoniecznie rozrusznika. Zwykle problem leży w układzie sterującym jego pracą. W starszych samochodach często przyczyna jest banalna – brak połączenia elektrycznego, nierzadko z masą. Bywa i tak, że skorodowany przewód masowy po prostu się zrywa i luźno wisi obok urządzenia. W takiej sytuacji, w pierwszej kolejności należy sprawdzić połączenia. W drugiej można podejrzewać awarię elektromagnetycznego włącznika.

AUTO-ROZRUCH BENDIKS
Jarosław Tomaszewski
ul. Jana Kiepury 5 20-808 Lublin

Godziny otwarcia 8.30 - 17.00