Serwis, naprawa i wymiana alternatorów Lublin

Zarówno w starszych samochodach, jak i tych nowszych nieodłącznym elementem silnika jest akumulator. Bateria zasilająca cały pojazd musi być jednak w jakiś sposób ładowana. Do tego służy alternator. Został on skonstruowany przez Nikola Tesla w 1891 roku. Ten wynalazek opatentowany w USA jest obecnie wykorzystywany w każdym samochodzie.
Zajmujemy się profesjonalną naprawą i regeneracją alternatorów do wszystkich pojazdów. Posiadamy zaawansowany i profesjonalnie wyposażony warsztat, w którym alternatory poddawane są regeneracji. Proces te składa się z wielu czynników i jesteśmy w stanie zregenerować każdy ruchomy element alternatora.
Do najczęstszych występujących uszkodzeń  można zaliczyć zużywające się szczotki lub łożyska. Inne występujące uszkodzenia to: uszkodzenie regulatora napięcia, mostka diodowego, zwarcia wirnika i stojana lub przepalenia się uzwojenia. Do naprawy wszystkich wymienionych usterek konieczne jest wymontowanie i rozebranie alternatora. Należy rozpocząć od zdjęcia paska napędowego, następnie trzeba odłączyć przewody dochodzące do alternatora oraz odkręcić śruby mocujące. Dopiero wtedy można się zabrać do prac naprawczych.
Po naprawie i zamontowaniu alternatora trzeba skontrolować, czy działa on prawidłowo. W tym celu należy uruchomić silnik i za pomocą miernika (woltomierza) sprawdzić, czy na klemach akumulatora napięcie elektryczne utrzymuje się w zakresie od 13,8 V do 14,5 V. Jeżeli tak, to wszystko jest w porządku. Jeśli nie, należy skontrolować układ jeszcze raz. Gdy napięcie na klemach będzie przekraczało 14,6 V, dojdzie do opadu masy czynnej z płyt akumulatora. Powoduje to zabarwienie elektrolitu i utratę własności baterii, a co za tym idzie – konieczność wymiany akumulatora.

AUTO-ROZRUCH BENDIKS
Jarosław Tomaszewski
ul. Jana Kiepury 5 20-808 Lublin

Godziny otwarcia 8.30 - 17.00